Підсумки дебатів «Від Люблінської унії до Європейського Союзу».

15 жовтня у Комунальному закладі  «Палаці культури «Центральний» відділом з питань зовнішньоекономічної діяльності та інвестицій управління економіки виконкому Криворізької міської ради, було проведено суспільно-історичні дебати «Від Люблінської унії до Європейського Союзу», на тему: "Люблінська унія 1569 р. й інтеграційні процеси в регіоні Центрально-Східної Європи", присвячені 450 річниці підписанню Люблінської унії.

Викладачів кафедри економіки та міжнародних економічних відносин Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського Бочарову Ю.Г., Данкеєву О.М., Яковенко Ю.В., а також студентів гр. МЕВ-19 Ма, було запрошено до участі у цих дебатах.

Захід ініційовано органами самоврядування Республіки Польща,  який, в першу чергу, спрямований на підтримку діалогу між експертами різних галузей науки та місцевими громадськими діячами, популяризацію спільної культурної спадщини Польщі та її сусідів, також має велике значення для розвитку демократії, дає привід для реалізації спільних заходів країнами, готовими на громадянські дії та дії, спрямовані на розвиток.

Експерти-учасники дискусії представляли особисту точку зору щодо Люблінської унії та інтеграційні процеси в регіоні Центрально-Східної Європи.

Так, представник Республіки Польща, Кшиштоф Лонтка, директор відділу неінвестиційних проектів адміністрації міста Любліна, у своєму виступі підкреслив важливість ідей Люблінської унії, які згодом створили міцний фундамент відносин між країнами у Європейському Союзі, а також встановила політичний і суспільний порядок між представниками націй, культур і релігій. Також, акцентував увагу присутніх на важливості для Польщі бачити Україну як сильного економічного, політичного і соціального сусіда.

Експерт-учасник Олеся Будко, магістр історії, громадський діяч ГО «Інститут суспільних досліджень», PR-менеджер у соціальних мережах в рамках проекту "Від Люблінської Унії до Європейського Союзу", представила на розсуд присутніх власне дослідження «Люблінська унія 1569 р.: 450 років», у якому  показала неоднозначне ставлення сучасної молоді до проблеми інтеграції та здобутків Люблінської унії.

Більшість експертів-учасників поряд з перевагами, які відбулися у суспільстві після підписання у 1659 р. Люблінської унії, зазначали також і її недоліки для України у ті далекі часи. Також було обговорено переваги і недоліки для сучасної України щодо входження до складу Європейського Союзу.

Як підсумок дебатів, експерт-учасник Візниця Юрій Васильович, кандидат соціологічних наук, доцент кафедри соціології та економіки Криворізького державного педагогічного університету, зазначив, що спадщина і досвід Люблінської унії вказують на перспективні напрями побудови майбутнього України у складі Європейського Союзу.

Усі учасники отримали додаткові знання та розуміння щодо історичного, економічного, політичного здобутку Люблінської унії.